Nielimitowany dostęp do iTunes Store?

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple rozważa możliwość wprowadzenia nowej oferty dla swych klientów. Nabywcy najdroższych iPodów mieliby nielimitowany dostęp do plików muzycznych ze sklepu iTunes, w zamian za dodatkową opłatę przy kupnie odtwarzacza.

Według szefów firmy Apple, nabywcy zechcą zapłacić nawet 100 dol. więcej za swojego iPoda lub iPhone'a, jeśli oferowałby nielimitowany dostęp do zasobów iTunes, przez cały okres funkcjonowania danego urządzenia. Rozważany jest także inny model opłat za pliki muzyczne dla posiadaczy iPhone'ów - w postaci dodatkowej, miesięcznej kwoty w wysokości 8 dol., która byłaby dopisywana do rachunku za telefon.

Apple prowadzi obecnie negocjacje z największymi wydawcami muzyki, potrzebne do uruchomienia oferty. Jednak amerykańska firma gotowa jest zapłacić wytwórniom tylko 20 dol. od jednego, sprzedanego urządzenia, podczas gdy Nokia, płaci aż 80 dol. za podobną usługę, o nazwie "Comes With Music".

Propozycja Apple, ma być próbą przyspieszenia wzrostu sprzedaży odtwarzaczy iPod. Od pewnego czasu przestała ona rosnąć w tak szybkim tempie, jak wcześniej.

© dobreprogramy