reklama

Niemcy wzmacniają kontrolę Wikipedii

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Niemiecka wersja niezwykle popularnej encyklopedii internetowej Wikipedia straci niedługo wolność znaną z innych krajów. Niemcy zdecydowali się na wprowadzenie ograniczenia w natychmiastowej edycji haseł tak, aby zmiany wymagały zatwierdzenia przez "zaufanych redaktorów". Dopiero wtedy będą one widoczne on-line.

Wymóg zatwierdzania zawartości zostanie wprowadzony w życie pod koniec tego roku. Co więcej, jeżeli oceny użytkowników będą pozytywne, kontrola taka może być wkrótce wprowadzona także w angielskiej edycji. Opiekunowie Wikipedii wierzą, że w ten sposób uda się zagwarantować rzetelność i dokładność publikowanych w encyklopedii informacji oraz uniknąć sytuacji, w których firmy lub agencje rządowe edytują hasła dostosowując je do swoich interesów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić