Nieoficjalny Android 4.4 KitKat dostępny dla Nexus 4 i Nexus 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Dopiero co zaprezentowano nowego Androida i nowy model Nexusa, który jako pierwszy z niego korzysta, wiadomo także, że inne urządzenia będą musiały jeszcze nieco poczekać na KitKata. Czy oby na pewno? Za sprawą ciężkiej pracy developerów z zespołu tworzącego bardzo popularną modyfikację Parandroid Android światło dzienne ujrzały już gotowe paczki do flashowania dla pierwszej i drugiej generacji tabletów Nexus 7, a także zaprezentowanego rok temu smartfonu Nexus 4!

Obrazy zostały stworzone dzięki temu, że odpowiedni kod trafił już do repozytoriów AOSP. Nie zawiera on żadnych modyfikacji znanych z Parandroida, a jedynie kod czystego Androida. Warto dodać, że czystego o wiele bardziej, niż w wypadku tradycyjnych obrazów dla urządzeń od Google. Nie znajdziemy w nim wielu aplikacji oferowanych przez Google, wymagane jest również flashowanie dodatkowej paczki GAPPSów stworzonej specjalnie dla wydania bazującego na KitKacie. Jeżeli zdecydujecie się spróbować musicie mieć na uwadze to, że aktualnie z nową wersją nie radzi sobie bardzo popularny Team Win Recovery Project (TWRP) , o czym sam miałem już okazję się przekonać. Zamiast niego należy użyć najnowszej wersji ClockworkMod Recovery (CWM) pobranej z oficjalnej strony projektu.

Samo oprogramowanie nie jest jeszcze stabilne, to pierwsze takie wydanie, które może powodować problemy. Serwis Android Police informuje o niestabilności i zamykaniu się aplikacji kalendarza oraz wyszukiwarki. Wszelkie modyfikacji przeprowadzacie na własne ryzyko godząc się z możliwą utratą gwarancji. Obrazy dla Nexusa 7 (2012, Wi-Fi), Nexusa 7 (2013) oraz Nexusa 4 są dostępne do pobrania na oficjalnej stronie projektu Parandroid. Osobom, które nie przepadają za takimi wrażeniami pozostaje oczekiwanie na oficjalne wydanie nowej wersji Androida dla wspomnianych urządzeń. Powinno to nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

© dobreprogramy

Komentarze