r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Niepowodzenie akcji ostrzegającej przed phishingiem

Strona główna Aktualności

Pod adresem ismycreditcardstolen.com stworzono stronę internetową, która ma ostrzegać internautów przed zagrożeniami atakami z wykorzystaniem phishingu. Niestety akcja edukacyjna tylko początkowo przebiegała zgodnie z planem.

Pomysł był dobry. Strona miała udawać serwis sprawdzający czy karta kredytowa, której numer został wpisany, nie została skradziona. Oczywiście podawanie numeru swojej karty na takiej stronie jest bardzo nierozsądne i właśnie uświadomienie tego internautom było zamierzeniem serwisu. Po wpisaniu danych karty pojawiała się strona wyjaśniająca jakie zagrożenie niesie lekkomyślne podawanie danych swojej karty i w jaki sposób stwierdzić, czy danej witrynie można zaufać. Był też odnośnik do strony Anti-Phishing Working Group.

W sumie nie należałoby pisać w czasie przeszłym gdyż strona działa nadal, jednak pojawił się problem. Edukacyjna witryna tak dobrze udawała stronę phishingową, że trafiła do filtrów antyphishingowych przeglądarek internetowych, w tym Firefoksa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.