r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

\"Nieświadomi\" Amerykanie

Strona główna Aktualności

Okazuje się, że nie tylko w naszym kraju wyobrażenia ludzi o tym, co jest legalne, nie zawsze pokrywają się z literą prawa. Badanie przeprowadzone przez firmę GartnerG2 wykazało, że aż 82% Amerykanów uważa wykonywanie \"zapasowych\" kopii płyt z muzyką i oprogramowaniem za zgodne z prawem.

Co więcej, 75% ankietowanych uznało za zgodne z prawem tworzenie kopii gier, a 73% nie widzi nic zdrożnego w kopiowaniu filmów z kaset wideo i płyt DVD. Oczywiście rzeczywistość jest nieco inna - choć tworzenie zapasowej kopii jest dopuszczane przez większość krajów, to amerykański akt prawny Digital Millennium Copyright Act wyraźnie zabrania tworzenia jakichkolwiek kopii materiałów zabezpieczonych przez producenta. A takie zabezpieczenia są obecne na większości obecnie dystrybuowanych filmów, gier, programów użytkowych i coraz częściej na płytach z muzyką. Jak widać, przepaść pomiędzy oczekiwaniami użytkowników a prawami producentów ciągle rośnie.

Źródło: 4D

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.