r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nieudane instalacje sterowników w Viście

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił statystyki opisujące instalacje sterowników zakończone niepowodzeniem.

Najwięcej problemów sprawiły drukarki. Instalacja sterowników dla tych urządzeń w 11,24% przypadków zakończyła się niepowodzeniem. Na kolejnym miejscu znalazły się modemy. Tutaj niepowodzeniem zakończyło się 8,64% prób instalacji. W przypadku dysków i innych urządzeń magazynowych problemy wystapiły w 6,89% przypadków a sterowniki kart dźwiękowych uzyskały wynik 5,74%. Różne urządzenia, określone jako Other Hardware sprawiły problemy w 4,4% instalacji. Kolejne miejsca zajęły karty graficzne (4,0%) oraz karty sieciowe (poniżej 2%). Według Microsoftu za dobry wynik można uznać poniżej 3% błędnych instalacji.

Przy ocenie tych wyników należy pamiętać, że są trochę zawyżone, gdyż zwykle przy problemach z instalacją sterownika jest ona ponawiana, nawet kilkukrotnie. Innym czynnikiem wpływającym na statystyki jest rosnąca ilość komputerów z preinstalowaną 64-bitową Vistą, która jest instalowana w celu obsłużenia 4 GB RAMu w droższych modelach a 64-bitowe sterowniki są nadal gorzej dostępne i gorzej przetestowane.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane