reklama

Niewielkie zmiany na rynku przeglądarek w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Według najnowszego badania firmy Gemius SA, przeglądarki Firefox, Opera i Chrome powiększyły swój udział w rynku a Internet Explorer i Safari nieznacznie straciły na popularności.

Pierwsze miejsce zajmuje przeglądarka Mozilla Firefox z udziałem na poziomie 47,11%, która zanotowała wzrost o 0,28 p.p. Na drugim miejscu znalazł się Internet Explorer z wynikiem 41,81% (-0,36 p.p.). Co ciekawe Internet Explorera ciągną w dół tracące na popularności starsze wersje przeglądarki. Ósma wersja Internet Explorera może pochwalić się największym tygodniowym wzrostem. Internet Explorer 8 zyskał 0,53 p.p. i posiada udział w rynku na poziomie 3,53%. Trzecie miejsce zajmuje Opera z wynikiem 8,45% (+0,05 p.p.). Czwartą pod względem popularności przeglądarką jest Chrome z udziałem w rynku wynoszącym 1,78% (+0,02 p.p.). Safari utrzymał piąte miejsce na rynku przeglądarek i poprzedni tydzień zakończył z wynikiem 0,4% (-0,01 p.p.).

Jak zwykle porównujemy wyniki opublikowane przez Ranking.pl ze statystykami naszego vortalu prowadzonymi przez Google Analytics. W ostatnim tygodniu wśród czytelników dobrychprogramów dominowała przeglądarka Mozilla Firefox (53,35%), drugie miejsce przypadło przeglądarce Internet Explorer (27,75%). Na trzecim miejscu znalazła się Opera z udziałem na poziomie 14.05%. Pozostałe przeglądarki zajęły kolejne miejsca: Google Chrome (3,18%), Safari (0,83%), SeaMonkey (0,58%).

Wszystkie opisywane tutaj przeglądarki internetowe są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić