r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Niezależni twócy gier samodzielnymi wydawcami na PS4

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Sony naprawdę otworzyło się na scenę tak zwaną Indie i zdecydowało jak najbardziej ułatwić życie niezależnym twórcom gier chcącym wypuścić własne projekty na PlayStation 4. Swoje działania w tym temacie firma opiera na czterech głównych filarach: trzeba traktować deweloperów jak wydawców, dawać im równe szanse, dbać o relacje z nimi oraz usuwać im kłody spod nóg. Nie będzie podziału na małych, czyli gorszych i dużych — lepszych partnerów.

Twócy sami ustalą daty premier, jeśli zaś szykują coś naprawdę wyjątkowego, dostaną też możliwość współpracy z Sony przy promocji swych dzieł, włącznie z rozpowszechnianiem informacji oficjalnymi kanałami (blog, Facebook, Twitter) firmy. Nie ma również żadnych przeciwskazań, jeśli ktoś chce wpaść na moment do siedziby europejskiego SCE w Londynie i pogadać z urzędującymi tam programistami — naturalnie wcześniej się umawiając. Proces zgłaszania dzieła do certyfikacji jest prosty i jednostopniowy, a projekt musi spełniać pewne podstawowe kryteria Sony. Co na to wszystko Microsoft? Zmienia powoli myślenie. Wycofał się już z opłat związanych z aktualizacjami gier, a chodzą słuchy, że również ma zamiar ułatwić wydawanie tytułów Indie i obniżyć ceny konsolowych dev kitów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.