Niezbędnik użytkownika Linuksa - zamienniki programów na Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak wiadomo, Windows oferuje bazę domyślnych programów, które dołączane są do systemu. Pozwalają one na tworzenie filmów, rysowanie, tworzenie dokumentów tekstowych czy oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Większość dystrybucji Linuksa również posiada domyślne programy dołączane do systemu, warto jednak zapoznać się z zamiennikami najpopularniejszych windowsowych programów. Niektóre z nich będzie trzeba samemu zainstalować, inne są dołączone do Ubuntu czy Fedory domyślnie.

W naszym najnowszym artykule spróbowaliśmy zbudować zestawienie kilku podstawowych, ale przy tym najprzydatniejszych aplikacji w systemie Windows i ich odpowiedników dla Linuksa. W zestawieniu tym polecamy alternatywy dla takich programów jak Windows Media Player, narzędzie Snipping Tool, zaawansowane narzędzie Tweak UI, Windows Live Writer dla blogerów i inne. Na koniec proponujemy też graficzną nakładkę na linuksowego firewalla, która znacznie ułatwia jego konfigurację.

Zapraszamy do lektury artykułu Niezbędnik użytkownika Linuksa - zamienniki programów na Windows.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji