r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Niezbędnik użytkownika Linuksa - zamienniki programów na Windows

Strona główna Aktualności

Jak wiadomo, Windows oferuje bazę domyślnych programów, które dołączane są do systemu. Pozwalają one na tworzenie filmów, rysowanie, tworzenie dokumentów tekstowych czy oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Większość dystrybucji Linuksa również posiada domyślne programy dołączane do systemu, warto jednak zapoznać się z zamiennikami najpopularniejszych windowsowych programów. Niektóre z nich będzie trzeba samemu zainstalować, inne są dołączone do Ubuntu czy Fedory domyślnie.

W naszym najnowszym artykule spróbowaliśmy zbudować zestawienie kilku podstawowych, ale przy tym najprzydatniejszych aplikacji w systemie Windows i ich odpowiedników dla Linuksa. W zestawieniu tym polecamy alternatywy dla takich programów jak Windows Media Player, narzędzie Snipping Tool, zaawansowane narzędzie Tweak UI, Windows Live Writer dla blogerów i inne. Na koniec proponujemy też graficzną nakładkę na linuksowego firewalla, która znacznie ułatwia jego konfigurację.

Zapraszamy do lektury artykułu Niezbędnik użytkownika Linuksa - zamienniki programów na Windows.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.