Niezłe wyniki Binga po pierwszym miesiącu

Strona główna Aktualności

O autorze

Po pierwszych, przejściowych sukcesach i brutalnym powrocie do rzeczywistości kariera Binga stała pod znakiem zapytania. Teraz po pierwszym pełnym miesiącu można powiedzieć, że powoli, ale pewnie pnie się do góry. Pytanie brzmi tylko, czy to znów tylko chwilowa anomalia, czy też stały trend?

Według badań StatCounter w czerwcu nowa wyszukiwarka Microsoftu Bing.com zanotowała udział w amerykańskim rynku na poziomie 8,23%, więcej o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego miesiąca i o 1,5 p.p. w porównaniu do kwietnia. Wtedy Microsoft oferował jeszcze wyszukiwanie przy pomocy Windows Live Search. Tygodniowe wyniki Binga również mogą być dla firmy z Redmond zadowalające - w szczytowej formie pomiędzy 1 a 7 czerwca Bing notował ponad 9%, a w ostatnim tygodniu czerwca tylko nieco mniej, bo 8,45%.

Dla porządku dodajmy jeszcze, że pierwsze miejsce w czerwcu standardowo przypadło wyszukiwarce Google, która zanotowała udział w rynku na poziomie 78,48% - jest to niewielki spadek o 0,24 p.p. w porównaniu z majem.

© dobreprogramy