Niezwykle aktywni hakerzy aresztowani w Hiszpanii

Strona główna Aktualności

O autorze

Hiszpańska policja aresztowała pięciu niezwykle aktywnych hakerów. Członkami grupy hakerów należącej do najaktywniejszych na świecie okazało się dwóch szesnastolatków, pozostali trzej schwytani nie przekroczyli dwudziestki.

Policja hiszpańska rozpoczęła dochodzenie w ich sprawie po ataku na serwis politycznego ugrupowania Izquierda Unida (Zjednoczona Lewica), którego wynikiem było zablokowanie strony po marcowych wyborach w Hiszpanii. Piątka młodych hakerów należała do grupy D.O.M. Team 2008, wszyscy zostali aresztowani w Hiszpanii podczas ostatniego weekendu.

D.O.M. jest odpowiedzialna za ataki na 21 tys. witryn w w ciągu ostatnich dwóch lat, w tym rządowe strony USA oraz krajów Ameryki Łacińskiej i Azji. Włamywali się również do lokalnego, hiszpańskiego operatora telefonicznego, a także NASA. Biorąc jednak pod uwagę aktywność grupy trzeba zaznaczyć, że aresztowana piątka to tylko część grupy D.O.M.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję