Nimbus

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niekiedy gry skłaniają do przemyśleń, poza tym, że zapewniają nam niezłą rozrywkę. Bezpłatny projekt Nimbus również należy do tego zacnego grona. U podstaw, mamy do czynienia z nowoczesną platformówką z elementami logicznymi, ale w tle przewija się problem wojny, a także odpowiedzialności za to, iż przyłożyło się do niej rękę. Główny bohater jest bowiem twórcą tytułowej latającej fortecy, siejącej teraz zniszczenie.

Rozgrywka utrzymana jest w klimacie tak zwanego steampunka, czyli mamy napędzane parą mechanizmy i ogromne koła zębate. Wcielamy się w naukowca Griffa Zochrana, którego to postępy w dziedzinie techniki dały początek niszczycielskiej podniebnej machinie. Kiedy rusza go sumienie, trafia na pokład Nimbusa, aby go sabotować. O wadze jego misji przypomina stale licznik ofiar zabitych przez zrzucane bomby...

Gracz musi wykazać się nie lada zwinnością przy przeskakiwaniu z jednej platformy na drugą, a także ostrożnością. Do tego wypada dołożyć zmyślność, bo czasem trzeba pokombinować, jak przejść dalej. Na obiekty lub elementy scenografii możemy wpływać za sprawą podręcznego wyposażenia profesora. W ten sposób zmienimy kierunek poruszania się zębatek czy zniszczymy systemy statku, by powstrzymać masakrę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!