r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nintendo NX: czeka nas chwalebny powrót kartridży z grami?

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Konsole Microsoftu i Sony przyzwyczaiły nas do płyt, to na tych nośnikach kupujemy gry także na PC. Nasze przyzwyczajenia może zmienić najnowsza konsola Nintendo. NX ma nie mieć napędu optycznego, w zamian dostaniemy gry na kartridżach.

Nintendo w 2001 roku skończyło ze stosowaniem kaset w swoich konsolach domowych, zostały one wyparte przez napęd optyczny. Niektórzy twierdzili, że w końcu firma wkracza do nowej ery, w której oprogramowanie i gry sprzedawane jest na płytach. Od tego momentu gry na PC, Xboksa, PlayStation i także Nintendo wydawane były na nośnikach, które umieszczaliśmy w napędzie optycznym. Zmienić może się to w 2017 roku, gdy na rynku zadebiutuje Nintendo NX.

Macronix zajmuje się produkcją układów, które wykorzystywane były w kartridżach do Nintendo 64 lub w tych przeznaczonych do Nintendo 3DS. Nowe przewidywania finansowe firmy sugerują wzrost zysków w połowie przyszłego roku, a to dzięki dużemu zamówieniu Nintendo. Warto zauważyć, że właśnie w tym okresie ma pojawić się konsola NX. Nieoficjalnie możemy stwierdzić, że Nintendo po 16 latach przywróci kartridże.

Nowe układy mają być produkowane w 32-nanometrowym procesie technologicznym, to spory skok względem 75-nanometrowych układów w kartridżach do 3DS. Mają one zapewnić znacznie większą pojemność, mówi się o nawet o kostkach 32 GB. Oczywiście na potwierdzenie informacji o kartridżach musimy poczekać do oficjalnego komunikatu Nintendo.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem