r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nintendo i NTT pracują nad rozpoznawaniem mowy

Strona główna Aktualności

Nintendo znane jest głównie z popularnych sprzętów do gier, ale nie tylko w obrębie rynku elektronicznej rozgrywki firma się porusza. Wraz ze światowym gigantem telekomunikacyjnym Nippon Telegraph and Telephone Corporation, jak również innymi, pracuje obecnie nad technologią rozpoznawania mowy, rozwijaną z myślą o dzieciach upośledzonych słuchowo, a także japońskich szkołach.

W ramach początkowych testów, rozpoczętych już w prefekturach Tottori oraz Okinawa, wykorzystuje się przenośne konsole Dual Screen. Słowa nauczyciela zamieniane są na pismo i wyświetlane na ekraniku urządzenia, albo powielane na elektronicznej tablicy. Wszystko zapisywane jest ponadto w chmurze, dając uczniom opcję późniejszego powrotu do dowolnej lekcji. NDS służyć może przy okazji też za narzędzie do komunikacji z wykładowcą lub innymi uczniami. Są oczywiście plany na wykorzystanie technologii nie tylko w szkolnictwie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.