Nintendo na E3: The Legend of Zelda, Super Smash Bros oraz specjalne figurki NFC

Strona główna Aktualności

O autorze

W Polsce konferencja Nintendo na E3 z pewnością nie będzie cieszyła się taką popularnością jak te Microsoftu oraz Sony. Jednak ze względu na świetne, obecnie niemal kultowe gry, prezentację tej wypada obejrzeć.

Na konferencji potwierdzone zostały informacje o specjalnych figurkach NFC, na których zapiszemy nasze postępy w grach i dane dotyczące naszych postaci. Pierwszą produkcją wykorzystującą technologię Amiibo będzie Super Smash Bros, wsparcie pojawi się też między innymi w Mario Kart 8 oraz Disney Infinity.

Bijatyka Super Smash Bros, w której będziemy mogli walczyć między innymi wieloma postaciami znanymi z gier Nintendo, pojawi się na Nintendo 3DS 3 października, a na Wii U w tegoroczne Święta. Zaprezentowany został też pierwszy fragment rozgrywki pochodzący z Yoshi's Wooly World, gra zapowiada się interesująco, głównie ze względu na świat, który wygląda jakby cały został stworzony z włóczki.

W produkcji pojawi się tryb kooperacji dla dwóch graczy, jedną z form współpracy będzie możliwość połykania i wypluwania drugiego gracza. Kolejnym zaprezentowanym tytułem jest nowa Zelda, zatytułowana The Legend of Zelda. Pojawi się duży, otwarty świat, który na przedstawionym fragmencie prezentował się całkiem ładnie. Niestety produkcja pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Toad, czyli postać znana z gier Mario, dostanie własną grę zatytułowaną Captain Toad: Treasure Tracker.

Jedną z popularniejszych serii gier na konsole Nintendo są Pokemony, na E3 firma zaprezentowała Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire. Dowiedzieliśmy się, że w Hyrule Warriors, grze osadzonej w świecie Zaledy, pojawi się tryb kooperacji dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. Świat będziemy zwiedzać Zeldą oraz Midną.

Na Wii U w październiku 2014 ukaże się dwupak składający się z Bayonetta i Bayonetta 2. Przedstawiony został też Mario Maker, czyli edytor gry z prawdopodobnie najpopularniejszym hydraulikiem świata. Nie wiem czemu, ale mam ogromną ochotę pobawić się tym narzędziem.

Na konferencji mogliśmy też zobaczyć grę Xenoblade Chronicles, która wcześniej znana była pod nazwą „X”, premiera zaplanowana została na 2015 rok.

Natomiast Splatoon to mulitplaformowa strzelanka, elementem odróżniającym ją od popularnych serii będzie między innymi brak przemocy. Premiera, jak większości zaprezentowanych tytułów, dopiero za rok.

W ostatnim roku rozliczeniowym firma sprzedała mniej konsol, niż producent między innymi PlayStation 4, zdarzyło się to po raz pierwszy od ośmiu lat. Do głównych przyczyn można zaliczyć słabe zainteresowanie Wii U. Na konferencji zaprezentowanych zostało kilka interesujących gier, w które z chęcią bym zabrał, ale z pewnością nie kupiłbym specjalnie dla nich konsoli Nintendo.

© dobreprogramy

Komentarze