reklama

Nintendo zakończyło produkcję Wii

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firmy zajmujące się wytwarzaniem konsol w pewnym momencie muszą podjąć decyzję, kiedy wstrzymać produkcję danego modelu urządzenia skierowanego do fanów domowej rozrywki — jak bardzo popularny by on nie był. Po blisko 7 latach od debiutu rynkowego Wii, Nintendo zdecydowało się zakończyć pewien niewątpliwie chlubny okres w swojej historii. Przestarzałym sprzętem stawiało dzielnie czoła Xboksowi 360 i PS3.

Przyciągającego do siebie pomysłem na obsługę gier ruchami urządzenia sprzedało się przeszło 100 milionów egzemplarzy, niemal prawie tyle, ile swojego czasu pierwszego PlayStation. Do 155 milionów PS2 trochę jeszcze niemniej zabrakło. Wii dorobiło się przez te kilka lat takich hitów jak Super Mario Galaxy 1 & 2, The Legend of Zelda: Twilight Princess oraz Skyward Sword, Okami, New Super Mario Bros. Wii, Donkey Kong Country Returns czy Mario Kart Wii. Najgłośniejsze gry to w większości produkcje samego Nintendo. Konsola Wii U na razie sprzedaje się w porywach gorzej niż starsza siostra, ale polepszenia sytuacji szuka się w umożliwieniu międzysystemowego grania.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama