r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nissan zatrąbi, gdy w rozgrzanym wnętrzu auta zostanie dziecko

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Pozostawienie samochodu na słońcu w gorące dni sprawia, że we wnętrzu temperatura wzrasta do niebezpiecznych wartości. Dłuższe pozostawienie w środku dziecka, osoby w podeszłym wieku czy zwierząt może doprowadzić do tragedii. Niestety mimo iż ciągle jesteśmy o tym informowani, to nadal nie brakuje ludzi, którzy idąc na zakupy, zostawili w zamkniętym aucie swoje dziecko czy psa. Nissan do swojego nowego samochodu wprowadzi system, który sygnałem dźwiękowym poinformuje, że w rozgrzanym wnętrzu auta zostawiliśmy dzieci.

Eksperci są zdania, że każdego roku ponad 36 dzieci umiera w rozgrzanych wnętrzach aut. Nissan postanowił pomóc tym bezmyślnym kierowcom. Od 2018 roku, na początku w nowym modelu Pathfinder, pojawi się system mający wyeliminować takie sytuacje. Zastosowane czujniki, podczas gdy w środku będą znajdować się pasażerowie, będą sprawdzać czy tylne drzwi pozostały otwarte po zaparkowaniu.

r   e   k   l   a   m   a

Jeśli drzwi będą zamknięte, samochód za pomocą klaksonu zasygnalizuje kilkukrotnie, przypominając kierowcy o zamkniętych drzwiach. Nissan zatrąbi dopiero po opuszczeniu przez kierowcę pojazdu, ale zanim jeszcze on wysiądzie, stosowna informacja pojawi się na wyświetlaczu między zegarami.

Podobne rozwiązania mogliśmy już znaleźć w wybranych samochodach. Jednakże funkcja stworzona przez Nissana posiada dodatkowy komunikat – klakson, który jest uruchamiany po oddaleniu się od auta na kilka kroków. Konkurencja do tej pory stawiała na komunikaty pojawiające się wyłącznie w kabinie.

System Nissana nie jest kolejnym zbędnym gadżetem w nowoczesnym samochodzie. Tym razem to bardzo przydatna funkcja, która powinna pojawić się także w autach innych marek i to nie jako dodatek, ale element wyposażenia podstawowego. Oczywiście funkcję można w ustawieniach dezaktywować.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.