Nitro Update dla Avasta – zabezpieczy komputer nawet przed nieznanym zagrożeniem

Strona główna Aktualności

O autorze

Powszechnie wykorzystywany antywirus Avast doczekał się właśnie uaktualnienia Nitro Update. Nowości trafiły nie tylko do darmowego wariantu antywirusa, ale także do jego komercyjnych wersji, jak również do pakietu ochrony przed zagrożeniami z Sieci. Usprawnień w każdym z nich jest sporo, i dotyczą one między innymi kwestii szczególnie ważnej dla końcowych użytkowników, czyli optymalizacji i wydajności.

Najważniejszą nowością, jaką przynosi Nitro Update do Avasta jest funkcja Cybercapture. Producent opisuje ją jako swojego rodzaju prewencję przed szkodliwym oprogramowaniem. Mimo że bazy wirusów są aktualizowane na bieżąco, to wciąż pozostaje margines błędu wynikający z tego, ze szkodliwy program znalazł się na dysku użytkownika jeszcze przed aktualizacją bazy danych. Ryzyko wynikające z takich sytuacji ma ograniczyć właśnie Cybercapture.

Avast zastosował tu algorytmy, które rozpoznają potencjalnie szkodliwe oprogramowanie nawet wtedy, gdy w bazach brakuje informacji o konkretnym zagrożeniu. Ryzykowne pliki poddawane są kwarantannie i równocześnie analizowane są w laboratorium Avasta. Ponadto do programów Avasta trafiły także liczne poprawki modułu Bezpieczeństwo Sieci Domowej, który pozwala zabezpieczać lokalne Wi-Fi i urządzenia do niej podłączone.

Kolejną nowość w nowej wersji Avasta stanowi usprawnienie Safezone Browser, czyli przeglądarki internetowej, w której położono nacisk na bezpieczeństwo. Wykorzystywać ją można na przykład w bankowości elektronicznej (dzięki specjalnemu trybowi), czy podczas zakupów internetowych. W uaktualnieniu Nitro Update ta przeglądarka zyskała nowy tryb bankowy i została znacząco zoptymalizowana.

Oczywiście pomniejszych nowości doczekały się różne inne moduły, łącznie z najważniejszym elementem pakietu, jakim są mechanizmy rozpoznające zagrożenie. Udoskonalony został także proces sam aktualizacji – wielkość kolejnych definicji jest porównywana przez producenta do wielkości SMS-a, co pozwala na aktualizowanie bazy nawet kilka razy na godzinę bez dodatkowego obciążenia dla sprzętu.

Nitro Update wprowadza usprawnienia do wszystkich programów oferowanych przez Avasta, a każdy z nich znaleźć można oczywiście w naszej bazie oprogramowania. Są to Avast Free Antivirus, Avast Antivirus Pro, Avast Internet Security, Avast Premier. Oczywiście niektóre z nich stanowią oprogramowanie komercyjne, jednak możliwe jest wykorzystanie okresu próbnego, który można także przedłużyć do 60 dni.

© dobreprogramy
s