r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nocne wydania Firefoksa z ochroną przed śledzeniem

Strona główna Aktualności

Mozilla wprowadziła funkcję „Do Not Track” do nocnych wydań Firefoksa 4. Ma ona zapewnić lepszą ochronę prywatności internautów.

Firefoksa 4 w wersji deweloperskiej można pobrać ze stron Mozilli. Nowa funkcja nie wprowadza widocznych zmian w przeglądarce czy odwiedzanych stronach WWW. Jej zadaniem jest zapewnienie internautom ochrony przed sieciami reklamowymi, które śledzą ich zachowania w Internecie. Pomysł wysyłania nagłówka HTTP „Do No Track” przy każdorazowym odwołaniu do witryny internetowej Mozilla zaprezentowała tydzień temu. Witryna odbierając taki nagłówek będzie mogła wyłączyć śledzenie użytkownika. Wprowadzenie nowego rozwiązania było możliwe dzięki współpracy z Uniwersytetem Stanforda w ramach projektu donottrack.us.

Rozwiązanie Mozilli w rzeczywistości nie blokuje śledzenia internautów, ale jedynie powiadamia odwiedzaną witrynę, że użytkownik przeglądarki nie życzy sobie obserwacji. Jak czytamy na blogu Sida Stamma z Fundacji, funkcję można uruchomić w preferencjach Firefoksa 4. Wkrótce rozwiązanie Mozilli powinno pojawić się również w stabilnym wydaniu Firefoksa 4. Przypomnijmy, że wersja RC przeglądarki przewidywana jest na ten miesiąc. Wcześniej ma ukazać się beta 11 i być może beta 12.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.