r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia 3310 z 3G już w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Do Europy dotarła kolejna wersja nowej Nokii 3310, w końcu z łącznością 3G. To spora poprawka względem pierwszej wersji, wyposażonej tylko w łączność 2G. Nie należy się jednak spodziewać, że na reinkarnacji kultowego telefonu da się teraz korzystać z Internetu – wciąż będzie to ocierać się o masochizm.

Prezentowany w czerwcu telefon, mający grać na naszych sentymentach, nie podbił rynku. Jego wersja z łącznością 3G też tego nie zrobi, ale pozwoli korzystać z urządzenia w miejscach, gdzie nadajniki 2G zostały już wyłączone, jak Stany Zjednoczone. Nowa wersja telefonu działa w standardach 2G GSM (900 i 1800 MHz) i 3G HSPA (900 i 2100 MHz). Wersja ta dotarła już do Europy i można ją kupić w niektórych sklepach w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Nie ma jednak co liczyć na znaczącą poprawę wygody korzystania z Internetu na tych telefonach, gdyż wciąż mają one proste oprogramowanie Nokia Series 30+ i Operę Mini. Dane będą pobierane szybciej, ale na urządzeniu tej klasy nie ma to znaczenia. Dla jakości rozmów również nie powinno to mieć znaczenia.

r   e   k   l   a   m   a

Nokia 3310 3G, bo tak został oznaczony telefon, kosztuje 59,99 euro lub 59,99 funtów – zależnie od kraju, w którym spojrzymy na metkę. Przypominamy, że wersja 2G kosztuje 49 euro i w Europie raczej nie opłaca się dokładać do obsługi 3G. Jeśli ktoś szuka prostego telefonu, prawdopodobnie bardziej opłaca się kupić inną, tańszą Nokię z tym samym oprogramowaniem. W Stanach Zjednoczonych można kupić Nokię 3310 3G w przedsprzedaży za 59,99 dolarów.

Tymczasem jutro rusza sprzedaż Nokii 7.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.