Nokia 8 otrzymuje aktualizację do czystego Androida 8 Oreo

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Nokii 8. Do smartfonu ma od dziś trafiać aktualizacja do Androida 8 Oreo. Użytkownicy otrzymają czystą wersję systemu, pozbawioną jakichkolwiek nakładek oraz zbędnych aplikacji. To między innymi dzięki takiemu podejściu, Nokia 8 odnotowuje świetne wyniki szybkości pracy w codziennym użyciu i momentami przebija nawet iPhone'a 8 Plus.

Informację o gotowej aktualizacji systemu zamieścił na Twitterze Juho Sarvikas z HMD Global. Nie obeszło się bez humorystycznego akcentu pod postacią rozwinięcia liter z nazwy Oreo: Ok, zaczynamy! Przejrzeliśmy Wasz feedback, wszystko jest już dopracowane, oficjalna aktualizacja zaczyna się dziś!

Android 8 ma też wkrótce trafić do pozostałych modeli Nokii. Nie zapominajmy również, że HMD Global dba o swoich klientów również na polu aktualizacji bezpieczeństwa, które dostarcza jako jeden z pierwszych producentów.

Czytelnikom szerzej zainteresowanym Nokią 8 polecamy nasz test sprzed dwóch miesięcy, w którym przyjrzeliśmy się telefonowi z bliska. Brakuje mu może nieco stylistycznego polotu typowego dla tegorocznych flagowców, ale nadal pozostaje po prostu dobrym smartfonem.

© dobreprogramy