Nokia 9 bez minijacka, znów z podwójnym aparatem

Strona główna Aktualności

O autorze

Ledwo ochłonęliśmy po premierze Nokii 8, a już pojawiają się nieoficjalne informacje o Nokii 9. HMD Global pracuje nad kolejnym smartfonem z wyższej półki, który wzorem konkurentów nie będzie miał gniazda na słuchawki. Dostanie też czytnik linii papilarnych z tyłu i znów podwójny aparat.

Informacje o smartfonie pochodzą z cenionego konta @OnLeaks, gdzie często pojawiają się trafne informacje o smartfonach, których premiery jeszcze nie zapowiedziano. Pojawiły się rendery obudowy Nokii 9, a nawet animacja. Gniazda na słuchawki nie widać na żadnej z krawędzi smartfonu, więc trzeba będzie wyposażyć się w przejściówkę do niego (USB C) lub słuchawki bezprzewodowe.

Wymiary urządzenia to około 140,9 mm × 72,9 mm × 7,5 mm, przy czym aparat będzie wystawał do grubości 8,9 mm. Nokia 9 ma być modelem, który w końcu wprowadzi HMD Global do świata smartfonów „z cienkimi ramkami”. Znajdziemy tu 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Quad HD, a w środku prawdopodobnie Snapdragona 835 (MSM8998) i 4 GB RAM-u, a więc to samo, co w Galaxy S8.

Nokia 9 znów ma mieć podwójny aparat, ale tym razem nie ma mowy o soczewkach firmowanych przez markę Carl Zeiss. Może to i lepiej. Plotki mówią o 12- lub 13-megapikselowej matrycy i zapewne taka sama zostanie zamontowana z przodu. Czytnik linii papilarnych ma się znaleźć pod głównym aparatem. Możemy też liczyć na świetne mikrofony OZO. Cena urządzenia pozostaje tajemnicą.

© dobreprogramy