Nokia „Normandy” — brakujące ogniwo między Lumią i Ashą

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Evleaks ponownie zaskakuje doniesieniami odnośnie przyszłych modeli Nokii. Najnowszy przeciek wskazuje na zacieranie wyraźnych granic w designie pomiędzy Lumią a Ashą. Nowy render, opublikowany przez evleaks, bardziej przypomina urządzenia z Windows Phone, niż z Symbianem.

Nokia wyraźnie stara się zadowolić każdą grupę klientów. Urządzenie „Normandy” to połączenie wyglądu znanego z serii Lumia, ale działające pod kontrolą Symbiana. Przycisk „wstecz” to znak rozpoznawczy dla modeli z serii Asha, jednakże pozostałe elementy, pochodzą z urządzeń z Windows Phone na pokładzie (nie ma jedynie fizycznego przycisku aparatu, który był w niemalże wszystkich urządzeniach z systemem mobilnym od Microsoftu). Może być to zatem ukłon w stronę osób, które nie chcą porzucić starego systemu od Finów, ale jednocześnie pragną poczuć świeżość i nowoczesność designu związanego z serią Lumia.

Finowie wiedzą, że rynek mobilny nie odwrócił się zupełnie od najtańszych smartfonów, które oferowali przed rozpoczęciem współpracy z Microsoftem. Pomimo bardzo niskiej ceny Lumii 520, część klientów będzie nadal szukała dotykowych urządzeń, w jeszcze atrakcyjniejszych przedziałach cenowych. Dla osób chcących mieć prosty smartfon, z nowoczesnym designem, ale za niewielkie pieniądze, Normandy będzie zapewne doskonałym wyborem.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych