reklama

Nokia Normandy to smartfon oparty na Androidzie z interfejsem Modern

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Historia Nokii Normandy jest coraz bardziej dziwna i zagadkowa. Finowie, jak i oczywiście Microsoft, do tej pory nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli istnienia tego urządzenia. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby do sieci przeciekały nowe informacje na ten temat. Wiele mówi się o tym, że premiera Nokii Normandy nie została wcale odłożona, a co więcej prezentacji smartfonu Finów na Androidzie może być już blisko.

Ostatnio zostaliśmy zarzuceni kilkoma nowymi zdjęciami i grafikami Nokii Normandy. Evleaks opublikował ekran startowy, który na myśl przywodzi interfejs metro znany chociażby z Windows Phone. Znajdziemy tutaj kafelki, proste ikony i pionowe przewijanie. Nadal jest to jednak tylko nakładka na mocno zmodyfikowana wersję Androida, bez dostępu do Google Play.

Kolejne zdjęcia przedstawiają prototyp Normandy podczas uruchomienia i w menu głównym. Więcej jest już tutaj podobieństw do prostego interfejsu z Ashy, niż do elementów znanych z mobilnego Windowsa. Dual SIM i niska jakość wyświetlacza oraz obudowy wskazują, iż będzie to smartfon skierowany na rynek urządzeń budżetowych.

Nieoficjalnych informacji i zdjęć Normandy przybywa. Coraz głośniej mówi się, że Nokia na Androidzie zostanie zaprezentowana na Mobile World Congress (MWC) 2014, który będzie odbywał się na przełomie lutego i marca. Jeśli przecieki się potwierdzą, użytkownicy niezadowoleni z przejścia Nokii na Windows Phone będą mogli dostać smartfon od Finów z upragnionym „Androidem”.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić