reklama

Nokia RX-114 — kolejna koncepcja tabletu Finów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Nokia od dłuższego czasu próbuje wejść na rynek ze swoim tabletem. Skazana na systemy Microsoftu już wcześniej robiła testy z Windowsem RT. Niestety samo oprogramowanie nie cieszy się szczególną popularnością, przez co Finowie ciągle wstrzymywali się z masową produkcją. Projekty zostały porzucone i teraz ponownie do nich wrócili. Miało być lepiej i rzeczywiście jest — niestety na razie wyłącznie w kwestii sprzętu, bo z informacji, które pojawiły się w zachodnich mediach, system pozostał bez zmian. Miejmy nadzieję, że to nie jest ślepy zaułek, w którym producent porzuci kolejny projekt wyczekiwany przez fanów marki.

Według specyfikacji, która pojawiła się na stronie GFXBench, nowy produkt Nokii oznaczony symbolem RX-114, będzie bazował na czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 800, taktowanym z częstotliwością 2,3 GHz (w poprzednich koncepcjach mowa była o Nvidia Tegra 3). Od strony graficznej wspierać go będzie układ Adreno 330. W kwestii ekranu, w podanej pod linkiem specyfikacji, mamy nietypowy rozmiar 1371×771 pikseli. Prawdopodobnie jednak źródło się myli, a Nokia zdecyduje się na inną rozdzielczość i w rzeczywistości będzie to 1366×768 pikseli.

Jeśli Nokia rzeczywiście planuje wejść na rynek z nowym urządzeniem, to wybór systemu Windows RT wydaje się najmniej trafiony. Biorąc pod uwagę globalne wyniki sprzedaży takich tabletów, które nie przekroczyły 5%, może się okazać, że nawet podstawowy Windows 8 nie będzie w stanie zapewnić oczekiwanych zysków. Tak czy inaczej, decyzja należy do producenta i to on odczuje ją na własnej skórze.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama