r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia: Rozpoczynamy prace nad Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

Stephen Elop ogłosił w rozmowie z Reutersem rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem Windows Phone 7 do smartfonów Nokii.

Zdaniem Elopa, szefa fińskiej firmy, pierwsze smartfony z systemem Microsoftu powinny pojawić się pod koniec roku. Do sprzedaży trafią jednak najwcześniej na początku przyszłego roku. Potwierdziły się więc słowa innego pracownika Nokii, D. Shivakumara, na temat wprowadzenie Windows Phone 7, o czym informowaliśmy na początku tygodnia. Elop zaprzeczył też, jakoby umowa między Microsoftem a Nokią mogła doprowadzić do wykupienia tej fińskiej firmy. Według niego spółka Steve’a Ballmera więcej by straciła niż zyskała na ewentualnym przejęciu Nokii.

Dowiedzieliśmy się też, dlaczego nie wybrano Androida zamiast Windows Phone 7 - obawiano się, że produkty Nokii nie będą wówczas tak dobrze rozpoznawalne na rynku. System firmy Google jest obecnie dostępny w telefonach licznych firm (Samsung, Motorola, HTC), zaś Nokii z pewnością będzie łatwiej wyróżnić się z mało jak dotąd znanym systemem Microsoftu. Z drugiej jednak strony może zapłacić za to sporo - Windows Phone 7 jak na razie nie radzi sobie najlepiej z konkurencyjnymi systemami firm Google i Apple.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.