Nokia Suite 3.8.54

Strona główna Windows Obsługa urządzeń mobilnych Pakiety oprogramowania
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pakiet Nokia Suite to bardziej nowoczesny i prostszy w obsłudze następca Nokia PC Suite, pakietu który umożliwia łatwy dostęp do zawartości telefonów i urządzeń firmy Nokia podłączonych za pośrednictwem kabla lub Bluetooth. Umożliwia wygodne przenoszenie plików i informacji pomiędzy urządzeniami mobilnymi a komputerem, a także przeglądanie zdjęć i wideo oraz słuchanie muzyki.

Za pomocą pakietu Nokia Suite można między innymi synchronizować informacje osobiste, takie jak elementy kalendarza i pliki użytkownika, oraz przesyłać muzykę, zdjęcia, aplikacje i multimedia. Synchronizacja odbywać może się pomiędzy urządzeniem Nokia, a różnymi aplikacjami pracującymi na komputerze użytkownika - w szczególności z Outlookiem, narzędziami pakietu Nokia Suite oraz usługami Ovi pracującymi w sieci.

Pakiet ten umożliwia także tworzenie kopii zapasowych ważnych plików przechowywanych w urządzeniu Nokia oraz łatwe i szybkie nawiązywanie połączeń internetowych. Przy użyciu Nokia Suite można również szybko i bezpiecznie udostępniać pliki za pośrednictwem serwisu Share on Ovi czy Ovi Files, instalować na telefonie pobrane z Internetu aplikacje, aktualizować wewnętrzne, wbudowane oprogramowanie firmware w telefonu czy zarządzać mapami dostępnymi z poziomu aplikacji Ovi Maps.

Niewątpliwą wadą wersji pakietu Nokia Suite względem PC Suite jest jego rozmiar, wykorzystywane podczas pracy zasoby komputera i przy niektórych operacjach prędkość działania. Przykładowo prosta operacja synchronizacji kalendarza z Outlookiem trwa zdecydowanie dłużej, niż w przypadku PC Suite.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

atrakcyjny interfejs użytkownika, fajny edytor kontaktów
wolne działanie, spore obciążenie komputera
26.08.2010 20:44 • Recenzja do wersji 2.2.0.245

Używam tego programu od jednej z jego pierwszych wersji, wcześniej używałem PC Suite. Ze zmiany jestem generalnie zadowolony, chociaż pakiet ma kilka irytujących cech - nie da się uruchomić go w postaci zminimalizowanej (przez co przy starcie systemu pojawia się wielkie okno, którego ciężko się pozbyć bo zanim stanie się responsywne mija trochę czasu), no miejscami ma się wrażenie siłowania się z interfejsem - jest wolny, co szczególnie irytuje bo program naszpikowany jest animacjami i innymi wodotryskami. Inna ciekawostka - nie pozwala synchronizować kalendarza w takim zakresie dat do przodu/do tyłu, jak PC Suite (max 4 mieś wstecz i 12 do przodu). Irytuje notoryczny brak pamięci co do wymiarów okna - za każdym razem po uruchomieniu ma inne wymiary z tendencją do wychodzenia poza ekran.

Wygodne z kolei jest posiadanie wszystkich opcji w jednym miejscu - super rozwiązana synchronizacja multimediów i dokumentów, dobry edytor kontaktów (prawdę mówiąc używam właśnie jego i później synchronizuję kontakty z Outlookiem, który jest dużo bardziej toporny), wbudowany edytor map, (automatyczne) aktualizacje oprogramowania...

Dla posiadaczy słabszych komputerów lepszy będzie chyba pakiet PC Suite, natomiast pakiet OVI poza słabą wydajnością ma jeszcze kilka niedoróbek wieku dziecięcego, które - miejmy nadzieję - zostaną usunięte w kolejnych wersjach.