r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia Xpress for Lumia — Opera Mini, tylko że od Nokii

Strona główna Aktualności

Nokia opracowała kolejną aplikację przeznaczoną specjalnie i tylko dla Lumii. Produkt o nazwie Xpress ma służyć do przeglądania stron internetowych, ale podobnie jak w przypadku Opery Mini czy Onavo, zanim treści dotrą na smartfona, są przepuszczone przez narzędzia kompresujące na serwerach Nokii. Z tej samej chmury korzystają tanie telefony z linii Asha.

Nokia Xpress for Lumia pozwala zaoszczędzić do 85% przesłanych danych, ale to nie tylko oszczędne i szybkie przeglądanie. W aplikacji znalazł się także tryb pozwalający czytać ulubione wiadomości — Magazine. Zostaniemy powiadomieni o odwiedzeniu strony ze strumieniem RSS, który to strumień można dodać do Magazynu. Artykuły będą regularnie aktualizowane, jak w każdym innym czytniku, ale ich reprezentacja jest wyjątkowa… trochę jak Flipboard i trochę kafelkowa. Na stronie startowej w kafelkach znajdą się także skróty do najczęściej odwiedzanych stron. Przytrzymanie słowa spowoduje wyświetlenie wyników wyszukiwania kontekstowego na Bingu, Wikipedii i YouTube. Od innych aplikacji do przeglądania odróżnia ją także możliwość przetłumaczenia strony jednym kliknięciem (na razie dostępnych jest 10 języków) za pomocą Bing Translate. Ciekawie zostało za to rozwiązanie pobieranie plików — zamiast na telefon są one pobierane na SkyDrive — na telefonie z kolei można zapisywać strony do przeczytania później, kiedy spodziewamy się braku dostępu do Internetu. To wszystko zwieńcza monitor przesyłanych danych.

Aplikację można testować po pobraniu z Beta Labs Nokii na którąś Lumię.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.