r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia: Zrezygnujemy z MeeGo, stawiamy na WP7

Strona główna Aktualności

Prezes Nokii, Stephen Elop, w jednym z ostatnich wywiadów jasno sprecyzował stanowisko firmy dotyczące wspierania poszczególnych platform mobilnych. Po wprowadzeniu na rynek telefonu Nokia N9 firma zamierza skupić się na wdrażaniu Windows Phone 7 i nie będzie dłużej pracować nad rozwojem MeeGo.

Przypomnijmy, że Nokia zajmuje się obecnie tworzeniem urządzeń pracujących pod kontrolą Symbiana, Windows Phone 7 i MeeGo. Zdaniem części komentatorów rozwijanie aż trzech różnych platform mobilnych jest nieefektywne. Prezes Nokii zdaje się podzielać ten pogląd i zapowiedział, że poza N9 - zaawansowanym smartfonem mającym trafić do sprzedaży jesienią tego roku - firma nie wyda innych telefonów działających na MeeGo. Elop odniósł się także do zarzutów, jakoby Nokia poprzez umowę z Microsoftem została zdegradowana do roli producenta sprzętu, który rezygnuje z opracowywania własnych, innowacyjnych rozwiązań. Prezes fińskiego koncernu oświadczył, że jest dokładnie odwrotnie - już teraz w firmie działa kilka zespołów pracujących nad oprogramowaniem i rozwiązaniami sprzętowymi dla WP7. Nokia ma nadzieję, że opracowywane wynalazki pozwolą skutecznie odróżnić się od innych producentów telefonów z Windows Phone 7.

Wraz z nową strategią rozwoju Nokia przeprowadza masową redukcję zatrudnienia. W samej tylko Finlandii pracę do końca roku straci 1400 osób. Równocześnie wprowadzane są zmiany w organizacji pracy, które mają pomóc Nokii wrócić do dawnej kondycji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.