r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia kupuje Novarrę, planuje nową przeglądarkę mobilną

Strona główna Aktualności

Nokia podała do wiadomości, że zakupiła firmę Novarra z Illinois. Ta ostatnia zajmuje się m.in. produkcją przeglądarek internetowych - np. Vision Mobile Browser. Całkiem prawdopodobne, że Nokia ma zamiar skorzystać z doświadczenia Novarry.

Fińska firma przygotowuje się do wprowadzenia w swoich telefonach przeglądarki opartej o silnik WebKit (wykorzystywany m.in. w Safari Apple’a). Nic dziwnego więc, że zdecydowała się na zakup Novarry, która od lat zajmuje się produkcją programów dla urządzeń mobilnych. Jednym z produktów Novarry jest Vision Mobile Browser, przeglądarka internetowa stworzona w 2002 r. na potrzeby Palma. Oprócz podstawowych funkcji Vision umożliwia także obsługę technologii Flash, a więc i odtwarzanie filmów wideo na stronach WWW. Przeglądarka pozwala również internautom na korzystanie z RSS. Ostatnia wersja Vision Mobile Browser nosi numer 8.0

Novarra powstała w 2000 r. w Illinois. Trzy lata temu jej wartość wynosiła 50 mln dolarów. Cena przejęcia firmy przez Nokię nie została podana do wiadomości.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.