reklama

Nokia ma nowe pomysły na wyszukiwanie - Live View

Strona główna Aktualności

O autorze

Nokia planuje ciekawe połączenie wyszukiwarki z mapami. Projekt Live View ma umożliwić automatyczne wyszukiwanie informacji na podstawie położenia użytkownika.

Nokia postanowiła zintegrować ze sobą wyszukiwarkę internetową, mapy Ovi Maps i kamerę wideo w telefonie komórkowym. Pomysł już w próbnym stadium prezentuje się całkiem interesująco. Korzystając z kamery w telefonie możemy otrzymać natychmiastowe wiadomości na temat fotografowanego obiektu, najbliższych kawiarni, muzeów, sklepów czy innych miejsc. Użytkownik może również wybrać zakres swoich zainteresowań, dzięki czemu informowany będzie jedynie o określonych lokalizacjach. Oprócz podstawowych wiadomości można korzystać na przykład z opisów hoteli, zarezerwować miejsce w restauracji albo też kupić bilet do kina.

Na zaprezentowanym przez Nokię klipie wideo możemy obejrzeć działanie Live View podczas oglądania mostu Golden Gate w San Francisco. Telefon poinformuje nas między innymi o historii obiektu, pogodzie, może również podpowiedzieć, jak dotrzeć do wybranego miejsca (nawigacja turn-by-turn). Oczywiście, możemy także podzielić się swoimi podróżami ze znajomymi - na przykład wysyłając im SMS-a. Nokia udostępniła już próbną wersję swojej usługi dla użytkowników takich telefonów jak N8, C7 czy E7.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama