r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia na zakupach — koniec spółki z Siemensem

Strona główna AktualnościBIZNES

Nokia Siemens Networks jeszcze w tym roku przejdzie do historii. Działającą od 2007 r. spółkę zastąpi nowa firma, która będzie w pełni podlegać Nokii. Jej nazwa póki co owiana jest tajemnicą — szczegóły poznamy dopiero w trzecim kwartale 2013 r., kiedy transakcja zostanie sfinalizowana. Za przejęcie udziałów Finowie zapłacą 1,7 mld euro (1,2 mld w gotówce w momencie zamknięcia transakcji, a pozostałą część w ciągu 12 miesięcy).

Wykupienie udziałów dotychczasowego partnera ma pomóc Nokii zrównoważyć straty spowodowane wciąż zbyt niską sprzedażą smartfonów. Mimo że zainteresowanie serią Lumia wzrasta (w pierwszym kwartale rozeszło się 5,6 mln sztuk, o 25 proc. więcej niż w ostatnim kwartale 2012 r.), pikująca sprzedaż tanich telefonów sprawiła, że Nokia zamknęła okres ze stratą 150 mln euro. W tym samym czasie Nokia Siemens Networks odnotowało ponad 200 mln euro zysku. Jeszcze do niedawna spółka nie radziła sobie najlepiej, ale przeprowadzana od 2011 r. restrukturyzacja, w ramach której pracę straciło ponad 17 tys. osób, pozwoliła jej wyjść na prostą.

Nokia Siemens Networks to jedna z największych firm działających w branży telekomunikacyjnej, zatrudniająca blisko 60 tys. osób w ponad 150 krajach. Ugruntowana pozycja firmy na rynku LTE daje nam dużą szansę rozwoju. Cieszymy się z tego i chcemy się dalej rozwijać, by zwiększyć zyski całej grupy Nokia — skomentował transakcję Stephen Elop, szef Nokii.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.