reklama

Nokia redukuje zatrudnienie, przenosi produkcję do Azji

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Nokia ogłosiła, że planuje zmniejszyć zatrudnienie w swoich trzech fabrykach i przenieść produkcję telefonów do Azji, gdzie zlokalizowana jest większość dostawców części.

Nokia zamierza iść w ślady swoich konkurentów, którzy już dawno postawili na produkcję telefonów w Azji. Powody takiej decyzji są dość oczywiste - zmniejszenie kosztów produkcji i bliskość firm dostarczających podzespoły ma bezpośrednie przełożenie na cenę końcowego produktu, od której zależy rynkowy sukces Nokii. Fiński gigant zamierza nawiązać ścisłą współpracę z dostawcami części wykorzystywanych przy produkcji telefonów takich jak anteny, układy WiFi, kamery czy procesory. Być może skutkiem tych działań będzie obniżenie cen poszczególnych komponentów. Przeniesienie produkcji do Azji pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia w trzech fabrykach zlokalizowanych w Meksyku, Finlandii i na Węgrzech. Łącznie z wymienionych zakładów będzie musiało odejść 4 tysiące osób. Zgodnie z nową strategią wszystkie trzy zakłady będą się teraz zajmowały wyłącznie dostosowywaniem gotowych urządzeń na poszczególne rynki i obsługą klientów w Europie i obu Amerykach.

Przeniesienie produkcji do Azji to jeden z wielu elementów restrukturyzacji mającej poprawić konkurencyjność produktów oferowanych przez Nokię.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić