r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nokia sprzedaje komercyjną licencję Qt

Strona główna Aktualności

O autorze

Nokia sprzedała komercyjną licencję Qt, a także związane z nim usługi biznesowe. Nabywcą jest fińska firma Digia.

Jak czytamy w dzisiejszym oświadczeniu prasowym, transakcja powinna zostać zakończona do końca tego miesiąca. Mimo sprzedaży, Nokia będzie nadal rozwijać Qt zarówno w wersji komercyjnej jak i wolnej LGPL. Wszystkie operacje związane z wersją komercyjną multiplatformowego frameworka będą natomiast zarządzane przez Digię. Firma zajmuje się rozwojem i integracją systemów informacji, oferuje również dostęp do oprogramowania dla urządzeń mobilnych.

Przypomnijmy, że Nokia zakupiła Qt w 2008 roku razem z rozwijającą go firmą Trolltech. Obecnie framework jest aktywnie używany w ponad 3500 firm zajmujących się nie tylko technologiami informatycznymi, ale również finansami, energią czy lotnictwem. Jak informowaliśmy w połowie lutego, Nokia ma zamiar wprowadzić Qt do systemu MeeGo dla smartfonów. Najprawdopodobniej nie pojawi się on jednak w telefonach z Windows Phone 7. Mogłoby to doprowadzić do powstania forku systemu, co zniechęciłoby zarówno deweloperów jak i klientów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane