r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia szuka ekspertów od Androida – już w przyszłym roku wznowi produkcję smartfonów?

Strona główna AktualnościBIZNES

Jak donosi Reuters, Nokia poszukuje nowych pracowników. Poszukiwania te ujawniają plany firmy na przyszłość – przede wszystkim fińska firma chce zatrudnić osoby mające doświadczenie ze smartfonami, a szczególnie z Androidem.

Już wcześniej było wiadome, że Nokia wróci na rynek smartfonów, zaraz po tym jak odzyska prawo do swego logo, użyczonego obecnie Microsoftowi. Reuters podkreśla jednak, że w ramach restrukturyzacji nie zostaną zwolnieni żadni pracownicy związani z technologiami komórkowymi, co tym bardziej dowodzi śmiałych planów Finów. Wygląda też na to, że Nokia kompletnie straciła zainteresowanie Windows Phone – nie poszukuje się ekspertów od tego systemu.

Tym razem jednak Nokia sama już raczej produkcji smartfonów nie uruchomi, bardziej prawdopodobny jest scenariusz bliskiej kooperacji z tajwańskim Foxconnem, któremu już wcześniej użyczyła nazwy, logo i oprogramowania przy budowie tabletu N1.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.