reklama

Nokia wprowadza rozdzielczość Full HD i zapowiada 6-calowego Bandita

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Nokia od pewnego czasu stara się uzupełnić luki w swojej ofercie produktowej. Do zapowiadanego tabletu RX-114, dołącza 6-calowy smartfon o kodowej nazwie Bandit. O nowym sprzęcie można było dowiedzieć się niedawno z bloga djfoxera, mówiącym głównie o aktualizacji Windows Phone do wersji GDR3, zapowiadanej na koniec tego roku. Na blogu można znaleźć zdjęcia przedstawiające rzekomo urządzenie i szybę przykrywającą jego ekran, zaś poniżej znajduje się jedna z koncepcji projektantów z grupy PhoneDesigner.

Jak donosi serwis The Verge, najnowsze urządzenie fińskiego producenta będzie posiadało 6-calowy, dotykowy ekran obsługujący rozdzielczość Full HD 1080×1920 pikseli. Pojawiają się również informacje o czterordzeniowym układzie obliczeniowym Qualcomm Snapdragon oraz o 20-megapikselowym aparacie. Prawdopodobnie Bandit w okolicach soczewki, tak jak Lumia z 41-megapikselowym przetwornikiem z technologią PureView, odziedziczy charakterystyczne wybrzuszenie. Mówi się również, że obudowa będzie wykonana w całości z poliwęglanu i pomimo swoich rozmiarów będzie wyjątkowo lekka.

Zlepiając wszystkie cząstkowe informacje w jedną całość, można wnioskować, że Nokia premierę Bandita planuje zgrać w czasie z wypuszczeniem aktualizacji sytemu do wersji GDR3. Tym samym możemy spodziewać się nowego urządzenia już na przełomie listopada i grudnia. Być może więcej szczegółów poznamy 28 sierpnia, kiedy to w Moskwie ma odbyć się konferencja Nokii, na której Finowie pokażą najnowszy sprzęt – prawdopodobnie chodzi właśnie o Bandita, zwanego w Sieci także Lumią 1025.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama