Nokia wydaje aktualizację Symbiana dla najnowszych telefonów

Strona główna Aktualności

O autorze

Nokia poinformowała na swoim blogu o wydaniu aktualizacji 1.1 dla najnowszych telefonów z systemem Symbian.

Aktualizacja oprogramowania przeznaczona jest dla takich urządzeń jak Nokia N8 czy C6-01. Większość nowości wprowadzonych w uaktualnieniu nie będzie widocznych na pierwszy rzut oka dla użytkowników. Głównym zadaniem aktualizacji jest rozszerzenie dostępnych już funkcji. Wprowadzono między innymi możliwość akceptowania zaproszeń na spotkania z poziomu e-maila czy integrację z mapami w poczcie elektronicznej. Użytkownicy Nokii N8 otrzymali aktualizację Quick Office do wersji 6.4, a także nowe gry (Need for Speed Shift, Real Golf i Galaxy on Fire). Pełna informacja o zmianach dostępna jest na blogu Nokii. Aktualizację można pobrać za pomocą funkcji Software Update w telefonie, bądź też przy użyciu Ovi Suite.

W przyszłości programiści Nokii planują skupić się na poprawkach związanych z bezpieczeństwem i jakością Symbiana. Przypomnijmy, że według ostatnich statystyk system Nokii nie jest już najpopularniejszym oprogramowaniem dla smartfonów. W ostatnim kwartale Symbiana udało się wyprzedzić Androidowi firmy Google. Nokia rozwija obecnie system MeeGo, który ma zapewnić smartfonom fińskiej firmy konkurencyjność z produktami takich firm jak Apple czy Google.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu