Nokia z Androidem i kafelkami mocno czerpie z Windows Phone

Strona główna Aktualności

O autorze

Niedawno nieoceniony Evan Nelson Blass, znany jako @evleaks, dostarczył nam informacje o Nokii Normandy — smartfonie fińskiego producenta, który działać ma pod kontrolą odgałęzienia systemu Android, z autorską nakładką. Na materiałach prasowych, które ostatnio publikowaliśmy, było widać ekran główny telefonu, dziś Evan udostępnił kilka zrzutów ekranu, pokazujących nieco więcej.

Widać wyraźnie, że inspiracją Nokii był Windows Phone. Na Nokii Normandy, jeśli kiedykolwiek trafi ona na rynek, będzie można przewijać ekran w pionie aby uzyskać dostęp do kolejnych kafelków, a i lista powiadomień wygląda podobnie do systemu Microsoftu. W przeciwieństwie do urządzeń jawnie wykorzystujących Androida, Normandy będzie miała dostęp do map Here Nokii (miejmy nadzieję, że powstanie dobra aplikacja). Poza nimi, widać takie aplikacje, jak Facebook, Skype, Twitter, Vine, BBM, MixRadio, WeChat, Viber, Opera oraz kilka popularnych, acz niewymagających sprzętowo gier. Normandy zapowiada się na ciekawy model z dwoma gniazdami na karty SIM. Jeśli ViziLeaks nas nie oszukuje, będzie to smartfon w stylu Lumii, z jednym przyciskiem pod ekranem.

Informatorzy The Verge otrzymali specyfikację modelu Normandy. Smartfon ma mieć 4-calowy ekran, w środku procesor firmy Qualcomm, 4 GB pamięci wbudowanej, 512 MB RAM-u i 3-megapikselową kamerkę. Mówi się także o gnieździe na kartę microSD.

© dobreprogramy

Komentarze