reklama

Nokia z Androidem jednak istnieje

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Kilka razy pisaliśmy już o smartfonie Nokii opartym na Androidzie. Nie tak dawno evleaks, na swoim Twitterze, pokazał render tego modelu. Jakiś czas później okazało się, że Normandy działać ma na Androidzie, który będzie jednak ukryty pod interfejsem przygotowanym przez Nokię. Mimo że całość oparta zostanie na systemie od Google'a, to jednak nie będzie dostępu do Google Play. Większość osób uważała, że takie urządzenie nigdy nie powstało i są to tylko plany Nokii, które nie wyszły poza etap planowania. Dziś dostaliśmy jednak dowód, że jest inaczej.

Portal WPDang wszedł w posiadanie zdjęcia przedstawiającego ekran z Nokii Normandy. Rozpoznać można klasyczny układ menu, a także dwie ikony symbolizujące posiadanie układu z dual SIM. Na obudowie brakuje loga Nokii (widać jednak charakterystyczny środkowy przycisk), co zapewne oznacza wczesny prototyp. Może okazać się, że Normandy (low-end z linii Asha) ujrzy światło dzienne jeszcze przed oficjalnym zakończeniem przejęcia działu mobilnego Nokii przez Microsoft. Czy jednak kogoś taki smartfon zainteresuje? Brak dostępu do Google Play i planowanie wejścia w rynek budżetowych modeli nie wróży dużego popytu na Nokię Normandy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama