Nokia zamyka usługę Ovi Files

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Nokia w mailu rozesłanym do użytkowników Ovi Files poinformowała, że rezygnuje z dalszego rozwijania tej usługi i zostanie ona wyłączona 1 października 2010 roku.

Usługa Ovi Files została uruchomiona w sierpniu 2009 roku i oferowała użytkownikom internetowe konto o pojemności 10 GB, na którym można było przechowywać i udostępniać innym dowolne pliki. Klient usługi oferował ponadto możliwość synchronizacji danych i wysyłania maili z linkami do treści umieszczonych w przestrzeni dyskowej Ovi Files. Usługa Ovi Files była dostępna dla użytkowników systemów Windows i Mac OS X.

W związku z likwidacją usługi Nokia prosi wszystkich jej dotychczasowych użytkowników o odinstalowanie z komputerów programu klienckiego Ovi Files. Część zadań likwidowanej usługi przejmie oprogramowanie Nokia Ovi Suite, które umożliwia wymianę plików między telefonem i komputerem, jednak nie oferuje możliwości przechowywania danych w chmurze. Aplikacja zapewnia użytkownikom takie funkcje jak synchronizacja danych, tworzenie kopii zapasowych plików zapisanych w telefonie i transfer materiałów audio, wideo i foto.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu