Nokia zwolni około 4 tysiące pracowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, Nokia zapowiedziała masowe zwolnienia swoich pracowników.

Jak czytamy w dzisiejszym oświadczeniu prasowym, do 2012 roku pracę straci 4 tys. osób. Najwięcej zwolnień będzie w Finlandii, ale cięcia dotkną także Danię i Wielką Brytanię. Swoje stanowiska opuszczą przede wszystkim osoby odpowiedzialne za prace badawczo-rozwojowe. Pracownicy zajmujący się rozwojem Symbiana będą mogli przejść do firmy Accenture. Dotyczyć to będzie około 3 tys. osób w Nokii. Stephen Elop, szef firmy, stwierdził, że cięcia będą trudne, ale nieuniknione. Nokia chce zebrać siły na walkę z największymi konkurentami na rynku smartfonów - Apple i Google.

Informacje na temat zwolnień pojawiły się już w lutym, krótko po ogłoszeniu umowy z Microsoftem na dostarczenie smartfonów Nokii z systemem Windows Phone 7. Z kolei na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się, kogo może czekać utrata pracy w fińskiej firmie. W minionym tygodniu Nokia ogłosiła też wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Wprawdzie zyski spółki nieznacznie spadły, to jednak udało się zwiększyć sprzedaż urządzeń. Być może jest to pierwszy krok w stronę odbudowy pozycji Nokii na rynku, która w ostatnich latach zaczęła się poważnie chwiać.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie