Norton AntiVirus 2004 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec Corporation, znana i ceniona z doskonałych programów narzędziowych, wydała najnowszą wersję swojego sztandarowego produktu Norton AntiVirus 2004 oraz jego odmianę dedykowaną dla małych firm - Norton AntiVirus 2004 Professional.

Popularność Norton AntiVirus nie jest nieuzasadniona. Do jego głównych zalet należą: wyjątkowo prosty interfejs, automatyczne pobieranie aktualizacji z bieżąco uaktualnianymi definicjami wszystkich znanych wirusów, integracja z najpopularniejszymi programami pocztowymi, możliwość kwarantanny plików, których nie udaje się naprawić, ochrona przez złośliwymi apletami Java i ActiveX. W najnowszej wersji 2004 chroni także przed oprogramowaniem szpiegującym Spyware oraz umożliwia skanowanie skompresowanych plików.

Profesjonalna wersja programu Norton AntiVirus 2004 to oprócz wszystkich funkcji i zalet programu "zwykłego" AntiVirus'a, także: możliwość przywrócenia przypadkowo skasowanych aplikacji i plików oraz dokładnego i fizycznego wyczyszczenia pozostałości po poufnych plikach, które zostały usunięte. Co ważne, wersja Professional zawiera licencję uprawniającą do użytkownia programu na dwóch stanowiskach.

Od edycji 2004 oba programy wymagają aktywacji (pisaliśmy o tym raptem kilka dni temu). Według Symanteca rocznie firma traci zyski z około 3,6 mln kopii oprogramowania, które instalowane jest nielegalnie. Przedstawiciele Symanteca twierdzą, że pirackie wersje ich aplikacji mogły nie do końca dobrze spełniać funkcje ochrony komputera.

Oba programy w 15-to dniowych wersjach testowych można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Programy antywirusowe

© dobreprogramy
s