Norton Ghost 14 już do pobrania, a niedługo w sklepach

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec najwyraźniej nie chciała kusić losu i po wersji 12, następną wersją programu Norton Ghost jest od razu 14. Dostępna jest już wersja testowa tego popularnego programu do archiwizacji.

Norton Ghost 14 to najnowsza wersja popularnego narzędzia do szybkiej i bezpiecznej aktualizacji, archiwizacji oraz odtwarzania systemu. Program umożliwia zapisywanie obrazu dysku twardego (lub wybranych plików i folderów) na innym dysku twardym (także zewnętrznym), płytach CD i DVD, pamięci NAS czy serwerze FTP, co ułatwia tworzenie kopii zapasowych istotnych danych. W przypadku awarii systemu obraz ten może być bardzo szybko odtworzony co eliminuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, sterowników, poszczególnych programów i danych. Program pozwala szybko przywracać poszczególne pliki, wybrane foldery lub cały dysk twardy. Możliwe jest także przyrostowe tworzenie kopii zapasowych, co oszczędza czas i miejsce na dysku. Norton Ghost oferuje kompresję i szyfrowanie archiwizowanych danych. Obsługuje wszystkie popularne systemy plików i urządzenia.

Główne nowości w wersji 14 to możliwość zapisywania kopii zapasowych na serwerach FTP i podłączonych do sieci pamięciach dyskowych NAS, integracja z systemem ThreatCon firmy Symantec (przyrostowe kopie zapasowe są tworzone automatycznie gdy stopień zagrożenia ThreatCon osiągnie określony poziom), a także możliwość zdalnego zarządzania instalacjami Norton Ghost w sieci (w wersji 12 lub 14). Norton Ghost 14 oferuje ponadto integrację z programem Google Desktop, a także obsługuje partycje NTFS o większej niż dotychczas pojemności.

Norton Ghost 14 lada moment pojawi się w sklepach. Program w polskiej wersji językowej kosztować będzie około 195 zł brutto za pełną wersję i 180 zł brutto za uaktualnienie.

Wersję testową można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych

© dobreprogramy