Norton Save & Restore już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak poinformowała nas firma SoftPoint - dystrybutor oprogramowania Symantec w Polsce, w sprzedaży pojawił się zapowiadany przez nas w lutym, nowy produkt Norton Save & Restore.

Norton Save & Restore to oparty o rozwiązania Norton Ghost, program służący do łatwego tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odtwarzania systemu po awarii, przeznaczony dla użytkowników domowych i małych firm. Program daje możliwość archiwizacji danych - całego dysku, wybranych plików i folderów, czy nawet wybranego typu plików (np. dokumentów lub zdjęć). Dzięki dużej automatyzacji tego procesu produkt jest łatwy w obsłudze, a tworzenie przyrostowych kopii zapasowych pozwala na oszczędność czasu i miejsca na dysku. Program może automatycznie skanować pliki użytkownika i decydować, które z nich kwalifikują się do zachowania. Ponadto, pliki mogą być szyfrowane, co chroni przed dostępem do ich zawartości przez ewentualnych włamywaczy. W przypadku awarii bądź skasowania danych, Norton Save & Restore umożliwia odzyskiwanie danych (nawet w przypadku braku możliwości uruchomienia systemu operacyjnego).

Sugerowana cena detaliczna programu wynosi równowartość 57,37 EUR (dla wersji polskiej) i 72,38 EUR (dla wersji angielskiej). Uaktualnienia z uprawnionych produktów są tańsze o odpowiednio 30 i 35%.

Niestety w chwili obecnej producent nie udostępnia wersji testowej programu.

© dobreprogramy
s