Nosił wilk razy kilka...

Strona główna Aktualności

O autorze

Organizacja Motion Picture Association of America (MPAA) reprezentująca amerykańskie wytwórnie filmowe, znana jest z procesów przeciwko użytkownikom nielegalnie powielającym filmy i walki z sieciami p2p.

Ostatnio jednak role się odwróciły i to MPAA została oskarżona o nielegalne skopiowanie filmu. W listopadzie ubiegłego roku reżyser Kirby Dick wysłał do MPAA kopię swojego filmu, celem oceny przed pokazaniem go na festiwalu Sundance. Organizacja nielegalnie, bez jego zgody, skopiowała film, jednak twierdzi, że nie doszło do złamania prawa, a całe zamieszanie spowodował autor chcący wypromować swoje dzieło. Reżyser twierdzi, że prosił MPAA o przestrzeganie jego praw i nie kopiowanie filmu, a teraz żąda wytłumaczeń i zwrotu wszystkich nielegalnie utworzonych kopii.

Film o tytule "This Film Is Not Yet Rated" jest dokumentem pokazującym, w jaki sposób pracuje MPAA i między innymi krytykującym fakt, że organizacja bardzo restrykcyjnie ocenia filmy zawierające sceny seksu, a zupełnie nie zwraca uwagi na przemoc.

© dobreprogramy
s