Not So Flat na weekend: dwuwymiarowa wyobraźnia to za mało

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Not So Flat – dobrą i zmyślną platformówkę o podłożu głównie logicznym, ale także z pewną domieszką elementów zręcznościowych.

Pokierujemy tu pewnym kwadratowym jegomościem, który ciekawy świata zewnętrznego postanawia wyruszyć w daleką, pełną niebezpieczeństw wędrówkę. Naszym głównym zadaniem jest szczęśliwe doprowadzenie go do wyjścia z każdego, nawet najbardziej pokrętnego układu.

Sprawa byłaby o wiele prostsza, gdyby nie to, że świat naszego kwadraciaka zaczyna stopniowo zmieniać się w trójwymiarowe uniwersum, w którym niestety bardzo łatwo pogubić drogę. Tak właśnie z prostej platformówki 2D robi nam się całkiem zawikłana, wielopłaszczyznowa łamigłówka.

Bohater na swej drodze napotyka szereg przeszkód, blokad i zasadzek, które należy sprytnie omijać poprzez odpowiednie zakrzywianie przestrzeni, w której akuratnie się znajduje. Dzięki tym ruchom jesteśmy w stanie przemienić wszelkie zawalidrogi czy utrudnienia w segmenty pozwalające przedostać się w niedostępne wcześniej zakamarki planszy.

W miarę trwania rozgrywki kolejne wyzwania stają się bardziej skomplikowane, a z układu na układ powstają coraz bardziej karkołomne misje. Niejednokrotnie, zwłaszcza w drugiej części gry, zebranie wszystkich elementów pozwalających na otwarcie portalu będzie wymagało od gracza dużej błyskotliwości i sporego zastanowienia.

Projekt cechuje się oszczędną, ale zarazem robiącą pozytywne wrażenie oprawą graficzną, a dzięki fachowemu zespoleniu elementów logicznych ze zręcznościowymi tytuł powinien przypaść do gustu wielu sympatykom logicznych platformówek.

Grę Not So Flat można pobrać w dziale:

Programy (dla Windows) -> Gry -> Logiczne i karciane.

Tytuł dostępny jest także dla systemu OS X.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy
s