Not Tetris 2

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Not Tetris 2 to kolejna próba odpowiedzenia na pytanie, jak stare pomysły w kultowych grach działałyby przy zastosowaniu nieco nowszej techniki. Pod przykrywką znanego klasycznego dzieła, w którym należy układać spadające z góry elementy w linie, ukryto tak naprawdę propozycję czysto zręcznościową, a nie logiczną. Tetris nie jest bowiem już Tetrisem, kiedy klocki zachowują się w zgodzie z prawami fizyki i stają niepokorne.

Kilka początkowych elementów nie zwiastuje jeszcze większych zmian, ale wystarczy lekko źle trafić i już coś się przekrzywia, a potem ustawiamy na tym kolejne koślawe konstrukcje. Nagle sam prosty niby obrót klocka wprawia go w ruch wirowy, który należy skontrować, zanim kształt doleci nam na dno studni. Od pewnego momentu kasowane linie stają się dość umowne, a do tego ucięte fragmenty zostają na ekranie.

Grafika specjalnie pozostała na poziomie klonów Tetrisa sprzed lat, chociaż można w opcjach zmodyfikować odcień całej oprawy. Charakterystyczna jest również muzyka odgrywana w tle. Gdyby komuś nie chciało się ćwiczyć zręczności samemu, da się zaprosić do komputera kolegę, aby na jednej klawiaturze oraz podzielonym ekranie równocześnie wznosić chaotyczne konstrukcje. Kupa śmiechu gwarantowana.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!