Notatnik nie wystarcza ? ;-)

Strona główna Aktualności

O autorze

Często spotykam się z opinią, że strony WWW najwygodniej tworzy się w... windowsowym Notatniku :-) Ten rzadko używany (przez \"normalnych\" użytkowników) dodatek do każdej wersji Windows, stał się popularnym narzędziem do tworzenia stron WWW głównie ze względu absolutną prostotę i zapisywanie w pliku tylko tego co widzimy na ekranie, bez niechcianych \"dodatków\". Jednak każdy, nawet najbardziej zaawansowany webmaster przyzna, że przychodzi mu czasami korzystać z innych programów, tzw. edytorów HTML.

Kolejny z takich edytorów pojawił się właśnie w naszym vortalu. Jest to ezHTML 2.0 autorstwa Pawła Przewłockiego (vel Pafcio). Program ciekawy i zdobywający coraz większą popularność, choć trzeba przyznać, że nie jest adresowany do całkiem początkujących webmasterów. Na pewno jednak ułatwi pracę osobom, które znają podstawy kodu HTML. Na uwagę zasługują w nim szczególnie Zakładki HTML, które umożliwiają dostęp do wszystkich możliwości języka HTML - umieszczone na nich zostały wszystkie istotne znaczniki. W znakomity sposób przyśpieszają pracę \"czarodzieje\" i inne kreatory, a poprawność stworzonego kodu sprawdzi dołączony do programu Tagik. Warto podkreślić również fakt, iż program jest całkowicie darmowy!

Zalety programu zostały wyróżnione m.in. przez magazyn komputerowy CHIP, który w teście edytorów HTML przyznał ezHTML\'owi tytuł CHIP-TIP Econo.

Do pobrania w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Tworzenie stron internetowych

© dobreprogramy
s