NoteTab Light 7.1

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NoteTab Light to bezpłatna wersja edytora tekstowego, oferującego zaawansowane narzędzia wspomagające pisanie dowolnego tekstu i tworzenia witryn internetowych. Aplikacja umożliwia jednoczesną prace z różnymi dokumentami w formie aktywnych zakładek. NoteTab Light to idealny zamiennik dla systemowego notatnika.

Użytkownicy korzystający z tego edytora tekstowego, mogą pisać dowolne teksty i artykuły, kopiować fragmenty tekstu z innych źródeł lub plików (bez konieczności korzystania z systemowego pulpitu), a także tworzyć makra lub statystyki poszczególnych tekstów. Znajdziemy w nim również zestaw przydatnych znaków diaktrycznych, specjalnych symboli czy innych elementów wspomagających przy pisaniu różnych tekstów.

NoteTab Light może służyć również jako edytor kodu HTML, za pomocą którego stworzymy lub zmodyfikujemy naszą stronę internetową. W jego zasobach nie mogło zabraknąć gotowych znaczników, skryptów i innych tagów, które przyśpieszą i znacznie ułatwią prace z kodem źródłowym lub HTML.

Oprócz tego NoteTab Light w czasie rzeczywistym zlicza ilość napisanych słów w dokumencie, podświetla składnie dla HTML i CSS oraz wyszukuje wyrażenia regularne i definicje odpowiedniego słowa. Poza tym obsługuje HTML5 i CSS3 oraz wyszukuje różne dokumenty i inne pliki tekstowe przy użyciu wbudowanej wyszukiwarki. W porównaniu do wersji komercyjnych, nie zawiera narzędzi do sprawdzania pisowni i synonimów, a także nie posiada ekranu do poglądu tekstu przed wydrukowaniem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #5 25.07.2016 21:44

Dlatego tez mili komentujący wystarczy zainteresować się Notepadem++ i po problemie:).

  #4 19.01.2014 02:15

niby ok, ale robi cuda z kodowaniem znaków i ani w wersji pro ani w zwykłej nic z tym nie można zrobić. szkoda, bo soft przyjemny w pierwszym odbiorze

  #3 28.07.2013 20:58

Przy kopiowaniu tekstu z tego notatnika są wycinane polskie znaki, tj. np. "ą" jest zamieniane na "a". Nie dość, że dyskwalifikujące, to jeszcze dziwne.

  #2 29.06.2013 12:54

Brak obsługi utf-8 dyskwalifikuje program w większości zastosowań. A szkoda, bo całkiem przyjemny.

  #1 29.06.2013 12:35

Brak obsługi utf-8 dyskwalifikuje program w większości zastosowań. A szkoda, bo całkiem przyjemny.