NotesManager NotesManager 3.0.0

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NotesManager to rozbudowany, bogaty w funkcje i prosty w obsłudze organizer osobisty. Program jest kontynuacją będącej niegdyś wersji 1.0.2.

Aplikacja charakteryzuje się prostotą obsługi oraz dużymi możliwościami. Dodatkowymi jej zaletami jest personalizacja wielu narzędzi dzięki czemu program można konfigurować wedle uznania i każdy użytkownik może ustawić odpowiednie opcje wedle własnych unikalnych potrzeb. W NotesManager zaimplementowano bogatą bibliotekę modułów takich jak: kalendarz, notatki, kontakty, zdarzenia chronologiczne, plan tygodnia, daty i rocznice, album, imieniny, waluty, sejf haseł, zadania oraz finanse. Każdy z modułów został wykonany w taki sposób, aby jego obsługa była łatwa i analogiczna w stosunku do pozostałych elementów aplikacji.

Zaletą programu jest brak koniecznej instalacji (wersja portable) oraz przenośna baza danych w postaci zaszyfrowanego pliku XML. Dzięki temu użytkownik otrzymuje aplikację mogącą działać na dowolnym nośniku danych, w każdym miejscu na świecie. Ponadto baza danych jest szyfrowana i istnieje możliwość zabezpieczenia jej hasłem, co potęguje bezpieczeństwo użytkownika programu. Wszystkie dane wprowadzane w aplikacji są szyfrowane niezależnie od tego, czy baza danych jest zabezpieczona hasłem.. NotesManager umożliwia także stworzenie kopii bezpieczeństwa zapisanych danych.

Ogromną zaletą programu jest możliwość działania wielu modułów jednocześnie (np. kalendarza i kontaktów). Moduły te automatycznie będą odświeżać swoje informacje w przypadku dodawania, edycji lub usuwania danych, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybkie i wygodne narzędzie dzięki któremu może ustalać swój harmonogram pracy, plan dnia lub planować wyjazdy, gdyż wszystkie informacje znajduje w odpowiednich modułach mogąc mieć wszystkie uruchomione jednocześnie.

W programie zawarto dużą liczbę opcji, ale wszystkie są posegregowane w sposób tematyczny dzięki czemu użytkownik będzie z łatwością mógł zarządzać kolejnymi konfiguracjami danych modułów. Opcje te umożliwiają zaawansowane metody takie jak zabezpieczenie bazy danych hasłem, autozapis danych, czy też zabezpieczenie modułu sejfu haseł przed dostępem osobom trzecim. Dla ułatwienia w programie domyślnie ustawiono opcje , tak aby program zapewniał duże bezpieczeństwo danych oraz chronił dane użytkownika przed przypadkowymi operacjami.

Oczywiście organizer posiada wbudowany moduł automatycznych i ręcznych powiadomień. Element ten w aplikacji jest rozbudowany, ale niebywale prosty. Standardowo program bierze pod uwagę wszystkie moduły i gdy tylko dane wydarzenie, zadanie, urodziny itd. niedługo będzie miało miejsce, aplikacja o tym powiadomi użytkownika w wybrany sposób (komunikat w zasobniku systemowym, komunikat w oknie).

NotesManager oferuje eksport i import_ danych do plików txt i xml, dzięki czemu możliwa jest wymiana danych pomiędzy różnymi użytkownikami. W ten sposób nie trzeba wpisywać wielokrotnie tych samych danych (np. dat lub kontaktów), a jedynie wystarczy je zaimportować.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bezpłatny, wersja portable, możliwość zabezpieczenia hasłem
Mało przejrzysty, każdy moduł wyświetlany jako osobne okno
ocena użytkownika
16.12.2014 11:12 • Recenzja do wersji 3.0.0

Przyzwyczajony do nieco innego układu różnych innych organizerów, w NotesManagerze trochę trudno jest mi się połapać. Być może to faktycznie kwestia przyzwyczajenia, ale z drugiej strony - jako doświadczony użytkownik takich programów powinienem się tu odnaleźć zdecydowanie szybciej. Podejrzewam, że dla początkujących obsługa programu będzie jeszcze bardziej skomplikowana.
W opisie programu możliwość działania wielu modułów jednocześnie uznano za ogromną zaletę. W praktyce oznacza to, że poszczególne moduły wyświetlane są jako osobne okna. Nie jest to moim zdaniem dobre rozwiązanie, gdyż każde takie okno - co oczywiste - uwidocznione jest na pasku zadań, co przy wielu otwartych oknach (przeglądarka, edytor, poczta plus kilka modułów NotesManagera) powoduje, że znalezienie odpowiedniego okienka staje się nieco uciążliwe. Sprawa wyglądałaby zdecydowanie przejrzyściej, gdyby każdy otwarty moduł zawierał w sobie przycisk przekierowujący do innego modułu. Niestety autor programu rozwiązania takiego nie wprowadził.
Poszczególne moduły wydają mi się nie do końca dopracowane. Zwłaszcza kalendarz, który jest mało przejrzysty, posiada tylko miesięczny podgląd wydarzeń i nie pozwala na bezpośrednie wejście do utworzonego zadania czy notatki (pełny podgląd zdarzenia lub jego edycja wymaga otwarcia modułu "Plan tygodnia"). Uważam, że każdy moduł powinien posiadać możliwość bezpośredniego wglądu i edycji w utworzone w nim dane. Samo ich wyświetlanie pozostawia spory niedosyt i wymaga od użytkownika kolejnych kliknięć, które niepotrzebnie wydłużają czas spędzony nad planowaniem. A przecież dobry organizer czas ten powinien pozwolić zaoszczędzić.
NotesManager oferuje dwanaście różnych modułów. Nie wszystkie one będą przydatne każdemu użytkownikowi. A jako zbędne powinny mieć opcję ich ukrycia, by tym samym pozwolić skupić się użytkownikowi tylko na tym, czego faktycznie potrzebuje. Niestety w głównym oknie programu opcji ukrycia niepotrzebnych modułów nie ma. Co do doboru modułów - zastanawia mnie fakt, po co autor programu dołączył do niego "Album"?
Twórca NotesManagera, pan Rzepiński, na swojej stronie informuje, że program ten tworzony jest z zamiłowania i w wolnej chwili, co może tłumaczyć pewne jego niedoróbki. Dla mnie największy minus stanowią poszczególne moduły wyświetlane w osobnych oknach. Jednak co dla jednych minusem, dla drugich może być plusem, dlatego zachęcam wszystkich zainteresowanych do osobistego przetestowania programu.
Ja na dzień dzisiejszy daję NotesManagerowi tylko trzy gwiazdki i wracam do bardziej odpowiadających mi rozwiązań.